Највероватније вандали су починили гнусно недело на месном гробљу у Новој Гајдобри. Ово недело је запрепастило житеље овог села. Нова Гајдобра не памти овакав безуман чин скрнављења сеоског гробља. Порушен је споменик преминулом Предрагу Пеђи Бјелићу, а оно што је још згрануло Новогајдобране то је да су украли бисту са споменика.
Заиста немамо речи за вандалске чинове од којих је последњи најгнуснији. Не знамо више како да станемо на пут тим безумним људима, којима ништа није свето.
Коме је сметао споменик? И зашто је украдена биста?
-То се десило највероватније за викенд. Не могу још да верујем. Ту бисту нису могли саму да скину другачије него прво да сруше споменик, а сама биста је од бронзе. Тај споменик је ту 45 година. Ни прошлогодишња олуја га није срушила, а сада су то починили неки нељуди. Заиста сам згрожен. Треба бар неколико јачих људи да споменик сруше, па онда и да скину бисту. Полиција је обавила увиђај и сликала, а сада се спроводи даља истрага. Заиста немам речи…, каже видно узрујани Небојша Бјелић из Нове Гајдобре.

Још је гнусније од овог недела податак да том приликом нису оштетили ниједан други споменик на гробљу у Новој Гајдобри.
Очигледно да ни надлежни органи не могу да стану на пут вандализму у Новој Гајдобри. Овом приликом апелујемо на свест житеља Нове Гајдобре да свако у свом домену учини нешто како би се вандалима стало на пут.
Д. З.