У среду, 28. августа је на празник Успења Пресвете Богородице, у народу познатијег као Велика Госпојина, је у Пивницама обележена храмовна слава.
Обележавање славе је почело (27.8) вечерњим богослужењем којем је началствовао протојереј Петар Бикар, парох пивнички.
На сам дан празника (28.8), служена је Света литургија којој су началствовали архијерејски намесник бачкопаланачки протонамесник Новица Ракић уз саслужење пароха пивничког Петра Бикара, протонамесника Зорана Регодића, пароха бачкопаланачког, и ђакона Бранка Батала из Бачке Паланке. Након Свете литургије уручене су архијерејске грамате и архијерејске захвалнице парохијанима, верницима и установама заслужним за изградњу новоподигнутог парохијског дома у Пивницама. По завршетку богослужења извршен је чин освећења парохијског дома у коме је, поред свештеника СПЦ, учествовао и протојереј Мирослав Тронколовић, парох обровачки. У порти Светоуспенског храма су најмлађи чланови КУД „Златне струне“ из Пивница извели сплет народних игара.

Вечерњим богослужењем је у среду, 28. августа началствовао протојереј-ставрофор Ђорђе Ђурђев уз саслужење свештенства Епархије Бачке. У наставку богослужења извршен је чин благосиљања славских дарова које је принео кум славе Ивица Владисављев, а у беседи је надахнуто говорио парох силбашки презвитер Слободан Ђурђић. Изабран је нови кум славе за следећу годину, а то је Михајло Жуловић.

Богослужењима у Пивницама су присуствовали верници из Београда, Новог Сада, Бечеја и Бачке Паланке. Храмовна слава у Пивницама је протекла у обележавању јубилеја 270 година од освећења храма Успења Пресвете Богородице.
Извор: Епархија Бачка