Прати нас на мрежама

Друштво

ЕДС подсећа грађане да сами могу очитати бројила

Клик на вести

Објављено

-

Електродистрибуција Србије је и почетком овог месеца подсећа грађане да стање бројила могу да пријаве од 1. до 6. у месецу у апликацији, на сајту, мејлом, бесплатним позивом на број 0800 360 300 и лично на шалтеру.


Како наводе, досадашње искуство показало је да се највише употребљава мобилна апликација ЕД Србије. Број корисника који су инсталирали апликацију је око 480.000.

Према последњим подацима, више од 270.000 корисника пријавило је стање бројила преко апликације, а још око 120.000 употребило је друге могућности да самостално очита и пријави потрошњу електричне енергије.

„Предност апликације су лака и брза пријава, могућност провере и то што на једном телефону могу да се меморишу подаци за пријаву више бројила. На пример, може се пријавити стање и за стан, викендицу, кућу, гаражу. По потреби, корисник једноставно дода ново бројило у меморију или избрише неко за које више не жели да шаље стање“, наводе у ЕДС-у.

Апликација ЕД Србије доступна је на Гоогле Плаy, Апп Сторе и Хуаwеи АппГалерy.

Како се пријављује стање преко апликације

После инсталирања апликације на почетном екрану изабере се светло плава иконица „пријава стања бројила“, затим се у прозорчићу изабере поље „моја мерна места“, изабере општина, попуне основни подаци и пошаљу слике стања бројила.

Ако неко није сигуран да ли је све урадио како треба, може то да провери једним кликом. Само је потребно изабрати поље на којем пише „Да ли сам успешно послао пријаву?“ и унети шифру мерног места. Ту добије информацију када и које податке о стању бројила је послао.

Извор: 021.rs

Остави коментар

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Друштво

Апел МУП-а возачима тротинета

Клик на вести

Објављено

-

Објавио:

МУП Србије подсећа које су обавезе возача електричних тротинета, куда смеју да возе, како се прелази улица, али и како треба да буду обучени.


Није важно колико је возило велико – важно је колико смо одговорни за његовим управљачем – поручују из Министарства унутрашњих послова.

„На електричном тротинету нема каросерије која штити возача, зато су правила, заштитна опрема и пажња најбољи савезници на путу. Њихову вредност не би требало да меримо након незгоде, већ пре ње“, навели су из МУП-а. Међу обавезама возача тротинета је правилно обележавање возила – могу да учествују у саобраћају само ако су обележни налепницом коју издаје Агенција за безбедност саобраћаја. Електрични тротинет сме да се вози бициклистичком стазом, пешачко-бициклистичком стазом или бициклистичком траком.

Међутим, ако не постоји предвиђена стаза, електрични тротинет се сме возити путем на којем је брзина ограничена на 30 километара на час. У случају да је возач пунолетан, сме да вози и путем на којем је брзина ограничена на 50 километара на час. Приликом преласка улице, возач тротинета мора да сиђе са њега и пређе улицу, осим на прелазу бициклистичке стазе.

Возач електричног тротинета мора да носи светлоодбојни прслук када се креће коловозом. Ако је видљивост смањена, овакав прслук се мора носити и на бициклистичкој стази. Обавезно је и ношење бициклистичке кациге, а забрањено је ношење слушалица на оба ува. На тротинету не сме да се превози више особа.

Извор: МУП

Настави са читањем

Друштво

Поклоничко путовање верника из Челарева и Гајдобре

Клик на вести

Објављено

-

Објавио:

Са благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походеˮ, у суботу, 6. јуна, верници из Челарева и Гајдобре су посетили светиње Епархије браничевске.


Предвођени протонамесником Марком Бубуљем, парохом челаревским, и презвитером Миладином Божиловићем, парохом гајдобранским, верници су посетили манастире Раваницу, Манасију, Покајницу и Копорин. У свим манастирима вернике су срдачно и домаћински дочекали монаси и монахиње, и упознали их са историјом манастира и знаменитим личностима које су у тим манастирима живеле.

Извор: Епархија Бачка

Настави са читањем

Друштво

Почињу третмани на сузбијању корова

Клик на вести

Објављено

-

Објавио:

Општина Бачка Паланка обавештава грађене да ће у уторак 9. јуна, почети третмани на сузбијању штетне вегетације на хидромелиоративним објектима на подручју ВЈ „Дунав“ Бачка Паланка.


Радови се изводе по уговору са Јавним водопривредним предузећем „Воде Војводине“, а динамика извођења третмана зависиће од временских услова.

Извор: Општина Бачка Паланка

Настави са читањем

Najčitanije