Електродистрибуција Србије је и почетком овог месеца подсећа грађане да стање бројила могу да пријаве од 1. до 6. у месецу у апликацији, на сајту, мејлом, бесплатним позивом на број 0800 360 300 и лично на шалтеру.
Како наводе, досадашње искуство показало је да се највише употребљава мобилна апликација ЕД Србије. Број корисника који су инсталирали апликацију је око 480.000.
Према последњим подацима, више од 270.000 корисника пријавило је стање бројила преко апликације, а још око 120.000 употребило је друге могућности да самостално очита и пријави потрошњу електричне енергије.
„Предност апликације су лака и брза пријава, могућност провере и то што на једном телефону могу да се меморишу подаци за пријаву више бројила. На пример, може се пријавити стање и за стан, викендицу, кућу, гаражу. По потреби, корисник једноставно дода ново бројило у меморију или избрише неко за које више не жели да шаље стање“, наводе у ЕДС-у.
Апликација ЕД Србије доступна је на Гоогле Плаy, Апп Сторе и Хуаwеи АппГалерy.
Како се пријављује стање преко апликације
После инсталирања апликације на почетном екрану изабере се светло плава иконица „пријава стања бројила“, затим се у прозорчићу изабере поље „моја мерна места“, изабере општина, попуне основни подаци и пошаљу слике стања бројила.
Ако неко није сигуран да ли је све урадио како треба, може то да провери једним кликом. Само је потребно изабрати поље на којем пише „Да ли сам успешно послао пријаву?“ и унети шифру мерног места. Ту добије информацију када и које податке о стању бројила је послао.
Извор: 021.rs